Uygulamalar

Tedavi Hizmetleri

Lutesyum-177 PSMA Tedavisi

Lutesyum-177 PSMA tedavisi, metastatik kastrasyona dirençli prostat kanserini tedavi etmek için, giderek daha fazla kullanılan yenilikçi ve etkili bir tedavi yöntemidir. Genellikle, diğer onaylanmış yöntemlerle tedavi seçeneklerinin tükendiği, etkisiz olduğunun gösterildiği veya hastaların bunları tolere edemediği durumlarda, takip eden doktorun önerisiyle kullanılır. Bu tedavi; tümör boyutunu küçültmeye ve tümörün çoğalmasını önlemeye, ayrıca tümörün neden olduğu bulgu ve şikayetleri (semptomları) azaltmaya yardımcı olur.

Detaylı Bilgi için Tıklayabilirsiniz.

Radyum-223 Tedavisi

Radyum-223 tedavisi, kemiklere yayılmış veya metastaz yapmış prostat kanseri olan hastalarımızda, takip eden hekimlerin önerisi ile kullanılan bir tedavi türüdür. Amacı, kemikteki kanser hücrelerine zarar vermek, tümörlerin küçülmesine ve hatta tamamen yok olmasına neden olmaktır. Ayrıca kemiklerdeki kanserle ilişkili ağrıyı azaltmak için de kullanılır.

Detaylı Bilgi için Tıklayabilirsiniz.

Lutesyum-177 DOTA-TATE Tedavisi

Lutesyum-177 DOTA-TATE; nöroendokrin tümörlerde kullanılan bir tedavi yöntemidir. “Hedeflenmiş radyonüklid tedavi”, “peptit reseptörü radyonüklid tedavi (PRRT)” “somatostatin reseptör radyoligand tedavisi” gibi farklı isimlerle de anılmaktadır.

Detaylı Bilgi için Tıklayabilirsiniz.

Radyoaktif İyot Tedavisi

Radyoaktif iyot tedavisi, 1940’lı yıllardan bu yana tiroidin iyi ve kötü huylu (kanser) hastalıklarının tedavisinde sıklıkla tercih edilen, tiroid kanserli hastalarda sağ kalıma etkisi gösterilmiş standart bir uygulamadır. Yüksek doz radyoaktif iyot (131I) ile tümöral dokuların özgül ve hedefe yönelik tedavisi yapılabilmektedir.

Detaylı Bilgi için Tıklayabilirsiniz.

İtriyum-90 Mikroküre Tedavisi

İtrium-90 (90Y) mikroküre tedavisi ile 99mTc-MAA karaciğer perfüzyon sintigrafisi ile tespit edilmiş olan tümöral dokuların hedefe yönelik tedavisi yapılabilmektedir. Teranostik uygulamalar için oldukça başarılı ve yeni bir yöntemdir.

Detaylı Bilgi için Tıklayabilirsiniz.

Aktinyum-225 PSMA Tedavisi

Aktinyum-225 (Ac-225) PSMA tedavisi, metastatik kastrasyona dirençli prostat kanserini tedavi etmek için, giderek daha fazla kullanılan yenilikçi ve etkili bir tedavi yöntemidir. Genellikle, diğer onaylanmış yöntemlerle tedavi seçeneklerinin tükendiği, etkisiz olduğunun gösterildiği veya hastaların bunları tolere edemediği durumlarda, takip eden doktorun önerisiyle kullanılır. Bu tedavi; tümör boyutunu küçültmeye ve tümörün çoğalmasını önlemeye, ayrıca tümörün neden olduğu bulgu ve şikayetleri (semptomları) azaltmaya yardımcı olur.

Detaylı Bilgi için Tıklayabilirsiniz.

Teranostik Uygulamalarda MNT Farkı

Geleneksel kanser tedavi yöntemleri olan kemoterapi ve radyoterapi; kanserli hücreleri olduğu kadar sağlıklı hücreleri de etkilemektedir.

Teranostik tedaviler; öncelikle kanser hücrelerini hedefler ve vücuttaki sağlıklı hücreleri koruyarak tedavi edici dozdaki radyasyonun doğrudan kanser odaklarına yüksek dozlarda iletilmesini sağlar.

Daha fazla bilgi için tıkla.